Fındık Faresi Nasıl Yakalanır Ve Öldürülür [Ev Faresi]

Fındık faresi nasıl yakalanır, sorusuna cevap olacak iki farklı yöntemi bu makalede paylaşıyorum.

Yüzyıllar boyu insanları takip ederek dünyanın tüm katılarına yayılan fareler, yaşam alanlarını sürekli olarak istila ederek maddi ve manevi büyük zararlar veriyor. Evde veya iş yerinde fındık faresi, ev faresi ile karşılaştıysanız endişelenmeyin. Bu küçük kemirgeni kolaylıkla yakalamak ve hayatınızdan tamamen çıkartmak mümkün.

Fındık faresi nasıl yakalanır, detaylı şekilde inceleyelim.


Fındık Faresi Nasıl Yakalanır ?

Fındık Faresi Nasıl Yakalanır ?
Fındık Faresi Nasıl Yakalanır ? - [Ev Faresi]

Fındık faresini, ev ortamında yakalamak için iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. Yöntemlerden sizin için en uygun olanını seçin ve uygulayın. Çevrede bulunan diğer canlılara zarar vermemeye dikkat edin. Çocuk ve evcil hayvan bulunan ortamlarda, kazaya sebebiyet vermemek için gerekli önlemlerini alın. 

Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Kapanı Kurun !

Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Kapanı Kurun !
Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Kapanı Kurun ! [Ev Faresi]
Fındık faresi 10 santim uzunluğunda ve 50 gram altında ağırlığıyla, 2 minim çapındaki deliklerden geçebilecek kadar esnektir. Fareyi bir anda yakalamak için elinizi çabuk tutun çünkü, bir ev faresi yılda 90 yavru doğurabilir ve ortalama %50 sini yetişkin hale getirir.

Fare kapanı kurarak, ev faresini yakalamak mümkün. Bunun için bir fare kapanı satın alın ve üzerinde bulunan pedala yem koyarak kemirgenin en çok gezindiği alana yerleştirin. Kapanı, süper market veya , nalburlar'dan satın alabilirsiniz.

Yem olarak eğer varsa fıstık ezmesi veya tane fıstık kullanın.Kapanı farenin gezindiğini tahmin ettiğiniz bir alana duvar dibine yaslayarak yerleştirin. Kapanın fareyi öldürerek yakaladığını unutmayın.

Tüm detaylar için daha önce hazırlamış olduğum makaleyi inceleyebilirsiniz. Bknz : Fare kapanı nasıl kurulur.

Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Yapışkanı Kullanın !

Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Yapışkanı Kullanın !
Fındık Faresi Nasıl Yakalanır : Fare Yapışkanı Kullanın !
Fare yapışkanı kullanarak, fındık faresi ve çatı faresi olarak bilinen küçük türleri yakalamak mümkün. Fare yapışkanı, Büyük marketler, nalburlar ve eczane satılmaktadır.Güçlü yapıştırıcı ortasına konan yemi yemek için gelen fare, yapışkan tarafından etkisiz hale gelecektir. Yapışkan zehirli değildir, sadece fareyi yakalar yani öldürmez. Eğer siz fareyi oradan kurtaramazsanız zaman içinde açlık ve susuzluktan dolayı ölür.Fare yapışkanı nasıl kullanılır
  • Fareler yaşam alanlarını ortalama 50 metre kare ile sınırlarlar. Fare veya fare pisliği gördüğünüz alanları takip ederek yapışkanı konumlanacağı alanı belirleyin.
  • Fareler ev içinde gezinirken özellikle duvar diplerini takip ederler. Belirlenen konumda yapışkanı duvar dibine yakın şekilde yerleştirin.
  • Yapışkanın merkezine yem koyun. Fareler her şeyi yerler : fıstık, çikolata veya köpek maması koyabilirsiniz.
  • Fareler geceleri aktif olarak gezerler, her sabah yapışkanı kontrol edin eğer yem eksilmişse tamamlayın ve yemi daha farklı konumlandırın.
  • Farenin yapışkan ile nasıl yakalandığını aşağıdaki videoyu inceleyerek gözlemleyebilirsiniz.


Fındık faresi nasıl yakalanır, sorusuna cevap olacak iki farklı yöntemi bu makalede paylaştım. Eğer bildiğiniz farklı yöntemler varsa, yorumlar bölümünden tüm okurlar ile paylaşabilirsiniz.

Sıradaki sayfa: Lağım Faresi Nasıl Öldürülür ?

Yorumlar